חגים
  • חגי ישראל – אנו כהורים מצפים שבחגי ישראל התלמידים יכירו את המסורת ויתחברו למורשת עליה צמחנו אנו. בפועל פעמים רבות יש התעלמות מהחגים או מהמסורת או עיסוק שטוח מאוד וריק מתוכן, היוצרים ניתוק וחוסר קשר של הילד למסורת רבת שנים. 

       מומלץ לבדוק בתחילת השנה- מה מתוכנן לציון כל חג? האם יש תוכן לימודי משמעותי שנלמד? 

  • חגים אוניברסליים (לכאורה) – יש נטייה בשנים האחרונות לחגוג חגים אוניברסליים לכאורה כגון "סילבסטר", נוביגוד, "הלאווין" או "ולנטיין". חשוב לציין שחגים אלו מקורם בנצרות, אינם קשורים למורשת ומסורת בית אבא, והם מבטאים מועדים שבהשראתם נטבחו יהודים רבים. לחגוג חנוכריסמס בבית הספר אינו מכבד מסורת אחרת אלא מבטל את המסורת היהודית ומטשטש את ההבדל בין הנצרות ליהדות.
  • זכותכם כהורים לדרוש שימים אלו לא יצויינו במסגרת מערכת חינוך ממלכתית ולכן חשוב להיות מעורבים בעוד מועד כדי לדעת מה עומדים ללמד לפני תאריכים אלו בלוח השנה הלועזי.
     .
  • חגים ציוניים – אנו כהורים מצפים שבחגים כגון יום הזכרון והעצמאות, יום ירושלים, יום השואה ועוד, יתחברו התלמידים באופן ישיר לזהותם הציונית, תוך הבנה עמוקה של המורשת הממלכתית הראויה לימים אלו. חשוב בימים אלו להיות בקשר עם רכזי השכבה והנהלת בית הספר, לוודא כי לא נכנסות לבתי הספר אג'נדות המערערות את זהות התלמידים כגון "יום הנכבה" ו"כיבוש". וכן שהטקסים מחברים את הילדים לזהותם היהודית והציונית. לוודא שיום השואה נלמד כחלק מההיסטוריה של העם היהודי ולא כאירוע אוניברסלי, או אסון כלל אנושי בלבד. 

הצטרפו לקהילת ההורים

נשמח לצרף אתכם לקבוצות וואטסאפ עם הורים נוספים שאכפת להם .

פועלים ביחד  להקמת קהילות של הורים חילונים או מסורתיים, נאורים וליברלים שילדיהם לומדים בחינוך הממלכתי. הורים שגדלנו על חינוך המבוסס על אהבת הארץ, על נאמנות למדינה ולעם, על חשיבות התא המשפחתי, ועל ברכי מורשת בית סבא, ושואפים לחינוך כזה לילדיהם.  בקבוצות וואטסאפ, נעדכן בחדשות אקטואליות מהשטח, במידע רלוונטי, נעדכן לגבי תוכניות מומלצות, ונעניק תמיכה ויעוץ כיצד לשפר את המצב בבית הספר של ילדכם.

ליווי וייעוץ

במידה ונתקלתם באמירה, או תוכן שאינו הולם חינוך ציוני לאומי ערכי אנו נעניק לכם ליווי וייעוץ להתמודד עם המצב. אנחנו כאן אתכם.
נא צרו קשר או באמצעות הצ'אט או חייגו לקו החם "טלפון כחול לבן"

נתקלתם בתוכן שלא נראה לכם חינוכי או מתאים? גיליתם כי בית הספר סרב להכניס תוכן ציוני או מסורתי ראוי?
לשם כך אנחנו כאן בשבילכם.

נתקלתם בתוכן שלא נראה לכם חינוכי או מתאים? גיליתם כי בית הספר סרב להכניס תוכן ציוני או מסורתי ראוי?

לשם כך אנחנו כאן בשבילכם.

במשך כמה עשורים פעילים מ"הפורום החילוני" וגורמים אחרים פועלים באופן אקטיבי להשפעה על תוכניות לימוד ותוכניות חיצוניות המגיעות לבית הספר ולגני הילדים אשר גורמות לבלבול מושגי וערכי. 

אין זה התפתחות מקרית אלא ,זו תוצאה של לחץ חזק של "אנטי מסורתיים", פעילות שיטתית בבתי ספר ועל ידי הפעלת סוכני שינוי- יצרו השתקה של החילונים המסורתיים, וכפיה על כלל הילדים שלא לקבל חינוך עם מורשת, ציונות ומסורת, כפי שמצופה היה שיקבלו, ברוח מגילת העצמאות, כלשונו של חוק החינוך הממלכתי (לשים כאן לינק לחלק הרלוונטי של החוק) ובהתאם לרצון ההורים. 

אנחנו ניתן לכם גיבוי מלא- לכל פעולה ולכל צורך, נא השאירו פירוט הפניה ופרטים וצוות אנשי מקצוע יעזור לכם , שלב אחר שלב, באנונימיות מלאה להתמודדות עם המקרה.

רוצים להיות

יותר מעורבים?

נשמח להפגש על כוס קפה, להרצאה בה נציג את העובדות בשטח לגבי בתי ספר ממלכתיים בישראל, ולגלות מה ניתן לעשות! ניתן לקיים חוג בית או להיפגש בבית הספר, להרצאה קולחת ו"פוקחת עיניים" עם עובדות מהתקשורת ומן השטח ולהתחבר לקהילת ההורים של  "מאירים" להבנת המציאות ולהכרת דרכי מעורבות לשמירה על ילדינו. להשארת פרטים לתאום חוג בית באזורכם

להשארת פרטים לתאום חוג בית באזורכם:

סקר מאירים

סקירת מצב לימודי יהדות, ציונות ומסורת בחינוך הממלכתי בישראל לאור אירועי ה7.10